Futurama - celovečerný film

Tvorcovia z FOXu nám okrem novej série podľa niektorých zdrojov chystajú aj celovečerný film o Futurame. Film by sa mal volať Futurama: Bender’s Big Score a na plátne by sa mal objaviť už behom tohto roku, rovnako ako Simpsons Movie.

Z internetových diskusií sa ku mne však dostalo, že by mal byť až po ňom (mám dojem, že až niekedy ku koncu roka). Nechajme sa prekvapiť, či tento trhák zamieri aj do našich kín . Aj tak by väčšina divákov nevedela o čo ide, predpokladám totiž, že tvorcovia budú počítať s neznalosťou Futuramy u väčšiny ludí v našich republikách.

Ako už názov napovedá, hlavná dejová línia by sa točila okolo Bendera a nejakej udalosti, ktorá najskôr bude hlavnou zápletkou vo filme. Filmová databáza IMDB vraví, že by sa vraj mali diať akési veci s Planet Express a Bender by mal byť využívaný akýmsi gangom alebo pre nejaké zločiny. Wikipédia tvrdí, že v januári tohto roku bol film potvrdený Mattom Groeningom a že je napísaný rovnakými tvorcami, ako seriál. Niekde som sa dočítal, že Matt má vymyslené 4 filmy. To by určite nebolo zlé, ale každý vie, že niektoré internetové zdroje nemôžeme brať vážne.

Každopádne je zatiaľ nad Futurama filmom velký otáznik, ale verím, že to bude ako s The Simpsons Movie a že už za chvíľu bude oznámený dátum celosvetovej premiéry.