Názory fanúšikov

Koľko ľudí toľko chutí, aneb názory na Bender Big Score

Názory na Futurama: Bender's Big Score

POZOR! Pokiaľ ste film nevideli, nasledujúci text môže obsahovať spoilery.Som veľmi príjemne prekvapený. Film splnil moje očakávania, ktoré boli dosť vysoké. Nechcem zas tvrdiť, že som skákal meter dvadsať pri pozeraní filmu. Ale poviem narovinu, po sračkovom The Simpsons Movie som sa Futurama filmu celkom bál. Všetky obavy sa rozplynuli. Je zaujímavé, že Futurama film sa točil v rovnakom období ako The Shitson Movie a dopadol o toľko lepšie. U Futurame filmu bez tituliek a dabingu kde som toho mnoho nerozumel som sa ale bavil oveľa viac ako u česky dabovaného Simpsons Movie.

Samotná recenzia nie je ešte tak dokonalá, pretože nie som bohvieaký angličtinár, skôr viem frázy a tak, ale na toto som si musel trúfnuť ako veľký fanúšik s prestížnych dôvodov. Napriek tomu, že som teda veľa vecí nerozumel, tak pri filme som sa smial dosť, čo je u mňa nezvyk a už som si začal myslieť, že to robím nasilu. Film začal podobne ako Simpsons Movie veľmi veľkolepo.... ale u tohto filmu sa mi páčilo, že okrem pyramidálneho začiatku a fanfárového konca mal aj výborný celkový karamelový dej a nebolo tam hluchých momentov. Bavil som sa ako pri pozeraní bežnej epizódy Futuramy, akurát 4 krát dlhšej – to znamená veľmi dobre. Všetky postavy majú stále svoj charakter, Bender je libový frajer, Leela citlivá rozhodná kapitánka, Fry idiot, Zoidberg chudák, Farnsworth šialenec.... postavy neprehrávali a správali sa rovnako ako v pôvodných epizódach. Nie som expert na grafiku, ale myslím že nič nemenili, pri kresbe postáv a podobne určite nič, pri vesmíre a podobne zrejme tiež nie – žiadny pastelkový 3D grc ala Simpsons Movie sa našťastie nekoná. Vo filme sa objaví veľmi veľa postáv z minulých sérii, ale nie tak zbytočne umelo ako v Simpsons, ale tu naozaj majú zmysel v drtivej väčšine prípadov a tá postava je tam dôležitá. Zo známych osobností vystúpi klasicky Al Gore, inak ich tam moc nie je (nerátam mŕtvych ľudí ako Richard Nixon). Dej je možno až moc prekombinovaný, niekedy som sa aj ja strácal (a to som skalopevný fanúšik), je to ešte zložitejšie ako seriál, na druhej strane som nemal možnosť to tak pochopiť, keďže som mal problém s angličtinou a navyše som bol aj dosť unavený, keďže som spal iba pár hodín. Keď bolo na scéne tak 6 Benderov a 4ria Fryovia – každý z nich s iného roku, tak som mal fakt namále a musel som sa sústrediť. Ale rozhodne som sa nenudil. Predtým som nechápal ako to môžu rozdeliť na 4ri epizódy.. nevedel som si to predstaviť.. ale myslím, že jedna epizóda bude o Leele a jej priateľovi, ďalšia o Benderovej ceste do minulosti, ďalšia ako Hermes prišiel o telo a ďalšia ako mimozemšťania „kúpili“ Planet Express. Film obsahuje veľmi veľa vtipov, napríklad spamy boli úplne super.

Film je na úrovni zábavnosti epizód a nerobí Futurame ostudu a je dobrým pokračovaním seriálu, naozaj nerobí hanbu a neostane v ich tieni. Je vhodný pre každého, kto má podobné žánre rád – je výhodou ak seriál poznáte, veľa momentov vám tak príde vtipnejších, napríklad skamenenie Fryovho psa alebo zničenie pôvodného New Yorku. Ale aj keď nie, tak sa na filme veľa zasmejete. Vtip proti foxu je tam iba jeden, ale ten je skutočne vtipní, keď ukazovali vedenie Foxu.

Pre fanúšika povinnosť, pre nezainteresovaného možnosť zoznámiť sa zo seriálom.

Danoboss
Myslím, že fanúšikov Futuramy BBS nesklamal, aj keď kvality epizód 5. série nedosahuje, aj tak hravo prekoná TSM a novšie epizódy Simpsonovcov. Začiatok filmu bol trocha chladnejší, ale keď sa poriadne pohla hlavná zápletka (hlavne v strednej časti filmu), tak naozaj bolo na čom sa baviť, pretože to práve tu bolo trocha zamotanejšie. Práve kvôli tomuto nepochopeniu všetkých súvislostí bude film zaujímavý aj po viac pozretiach.

Za hlavné plus filmu považujem Bendera, ktorý bol skutočne vo svojej vrcholnej forme, trúfam si povedať že ešte lepší než v seriáli. Hodne dobré momenty mal i Nibbler. Vtip som určite nepostrádal, niektoré hlášky a scény bolo nezabudnuteľné, obzvlášť tie, ktoré narážali na súčasnosť, ako napríklad Al Gore a prezidentské voľby, spam... Super bola aj Mona Lisa a da Vinci, ktorý sa už k Poslednej večeri nedostane :D

Takže aby som to zhrnul, bol to dobrý film, aj keď nejaké miesta boli trochu prekombinované a niektoré naopak hluchejšie, myslím, že viac pozretí to spraví. Odo mňa takých 80%.

RoBman79
Ďalšie názory nájdete na fóre v topicu Futurama Bender's Big Score - recenzia.