Nové série našej obľúbenej Futuramy

Každý správny fanúšik už určite rovnako ako ja nedočkavo čaká na ďalších nových 13 epizód Futuramy. Tvorcovia nám rovnako ako pri Futurama filme neposkytujú príliš veľa informácii.

To by sme ale neboli my, keby sme vám nezhrnuli zatiaľ všetky zverejnené informácie. Na väčšine diskusných fór sa už o tom tvrdo špekuluje a nedočkaví fanúšikovia už nevedia, ako by vyjadrili svoju radosť. Na webe Comedy Central sa zmienili o tom, že nové série vyjdú na svet niekedy v roku 2008. Mali by na nich pracovať rovnakí tvorcovia a dabéri ako v minulosti. Podľa mojich úvah chce Matt Groening na chvíľu prestať so Simpsonovcami a venovať sa viac Futurame, čo mi nejako nevadí, pretože nové série Simpsonovcov nedosahujú takých kvalít ako série minulé (na tomto sa zhodla väčšina návštevníkov internetovej diskusie o Simpsnovcoch a Futurame). Pri Futurame to vidím inak, pretože u nej je brána fantázie otvorená, keďže dej sa odohráva v budúcnosti a vystupujú v nej neobvyklé bytosti.

O kvalitu novej série Futuramy by som sa teda na 100% nebál. Ako som už písal, nič moc zatiaľ nevieme. Snáď jediné čo je isté je to, že sa jej dočkáme v roku 2008 (takže až po celovečernom filme), a že nám prinesie 13 nových epizód. Na jednom anglickom webe sa objavilo, že ich bude 16 – tým lepšie. Poznáme ale pravdivosť niektorých údajov z internetových článkov ;-). Na inom českom serveri venujúcom sa Futurame padla aj informácia, že nakoniec žiadne nové diely nebudú. Osobne tomu neverím. Viac zdrojov udáva údaj, že budú a je to logické, Futurama je veľmi obľúbená a preto si myslím, že nové série niekedy budú. Pevne v to verím. Nasvedčuje tomu aj fakt, že pár šikovných fanúšikov utvorilo teaser na nové série v podobe 3D pochodujúceho Bendera, ktorý v klipe urobí svoj špecifický pivný grg s ohňom. Prečo by si niekto robil teaser pre neoverené informácie? Zatiaľ sa iba zhromažďujú návrhy na diely. Pretože budú nové diely vznikať zároveň s celovečernom filmom, budú vyradené návrhy na film slúžiť ako inšpirácia k novým dielom.

To je zatiaľ všetko, čo som získal po prehľadávaní internetu. V každom prípade sa máme na čo tešiť, tvorcovia nám určite doprajú ďalšie chvíle pri sledovaní Dr. Zoidberga a jeho gagov, Bendera s jeho pivami a cigarami, Frya s jeho nechápavosťou, profesora s jeho zábudlivosťou atď...

Odkaz na to video: http://www.speedbumpstudios.com/futurama/