Ako je to v skutočnosti s novými epizódami?

Futurama sa vracia na televízne obrazovky, to je isté, ale presný charakter tohto návratu zatiaľ nie je úplne jednoznačný. Prvé oficiálne informácie o návrate Futuramy vďaka televíznej stanici Comedy Central z minulého leta vraveli o 13-tich zbrusu nových dieloch, ako tiež píše v susednom článku Lukoch. To ale nie je tak úplne pravda, tvorca tohto seriálu Matt Groening totiž v januári uviedol, že nové epizody budú iba upravené verzie filmov, ktoré vyjdu behom tohtoročných Vianoc a prvej polovice budúceho roka.

Informácie máme zatiaľ len o jednom filme, ale dohromady vyjdú hneď štyri. V kinách sa s nimi ale nestretneme, vyjdú rovno na DVD nosičoch. Comedy Central medzitým zopakuje všetky doposiaľ vysielané diely Futuramy a niekedy v septembri by malo prísť na rad 16 nových epizod, respektíve štyri štvorice dielov, z ktorých každá dá dohromady jeden film. V tej dobe ale už filmy budú v obchodoch a nepôjde teda o úplne nové príbehy, ale len o ľahko upravené filmy tak, aby ich časti fungovali ako samostatné epizódy.

To ale nevadí - ak sa totiž budú filmy dobre predávať a ich televízne verzie budú mať vysokú sledovanosť, nová televízna séria Futuramy bude určite čoskoro nasledovať, pretože Comedy Central má vysielacie práva Futuramy na nasledujúcich päť rokov. A nad tým, či Futurama pri svojom návrate bude úspešná, snáď vôbec nemusíme špekulovať. Jednoducho preto, že nikdy nebola neúspešná, a to ani vtedy pred rokmi, keď ju spoločnost Fox zrušila.

Stanica, ktorá predtým Futuramu vysielala, ju k nemilosti množstva fanúšikov zrušila z doposiaľ neznámych dôvodov. Na slabú sledovanosť seriálu sa stanica určite sťažovať nemohla,ale zrejme išlo o vysoké náklady na produkciu. Dlhá pauza ale určite zvýši nadšenie fanúšikov z nových príbehov z budúcnosti a verme, že Futurame se návrat podarí podobne, alebo ešte lepšie ako seriálu Family Guy, ktorý mal podobný osud.

Zdroje:
Oficiálne prehlásenie Matta Groeninga: http://www.rottentomatoes.com/news/comments/?entryid=397361

Diskusia s neoficiálnym info:
http://www.tv.com/futurama/show/249/resurrection/topic/354-579944/msgs.html?page=2

Info z Wikipedie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Futurama#Show_status