Ako to vyzerá s pokračovaním Futuramy

Žeby konečne rozuzlenie?Keď bolo v júni 2006 oznámené, že tvorcovia Matt Groening a David X. Cohen chystajú novú sériu seriálu Futurama, prebudilo to z letargie nejedného fanúšika. Pri zistení, že týchto (v tej dobe oznámených) 13 dielov bude odvysielaných až v priebehu roku 2008, síce nadšenie opadlo, ale nie na dlho. Tri mesiace na to boli odhalené informácie o pripravovanom filme Futurama: Bender's Big Score, ktorý má vyjsť rovno na DVD (takže na neho do kina pôjdeme ťažko) pred Vianocami 2007.

Už podľa názvu je jasné, že sa príbeh bude točiť okolo Bendera, konkrétne, že bude Planet Express prevzatý novými majiteľmi, ktorí Bendera "zneužijú" pre kriminálne účely. Vo filme sa objaví okrem starých známych minimálne i: Nibleroňania, Seymour (Fryov pes), Morbo, robotický Santa, hrdinný kapitán Zapp Branigan, národ miniľudí (Benderovej mikrocivilizácie) z dielu Godfellas, limbo tanečník Barbados Slim a svoju účasť potvrdil aj Al Gore, ktorý bude dabovať svoju hlavu.

Ku koncu roku 2006 sa začalo šuškať o tom, že film má s novými dielmi Futuramy súvislosť a taktiež o tom, že nových epizód bude viac (16). V rovnakej dobe David X. Cohen prezradil, že majú scenár k novým epizódam zhruba z polovice napísaný, že začali pracovať na animácií a že uvažujú o tom, že by mohli dať na DVD bonus v podobe 22 minútovej epizódy s názvom Všetci milujú Hypnožabu. Nové epizódy sa budú odohrávať necelé dva roky po poslednom diele 5. série a mohli by sa tam objaviť i nové postavy (Nudar & Dash; zlý votrelec - nudista).

Následne Matt Groening v marci 2007 potvrdil špekulácie o súvislosti seriálu s filmom; filmy postupne natočia štyri, všetky vydajú priamo na DVD, potom ich vezmú, prestrihajú, pridajú nejaký nový materiál a vydajú ako samotné epizódy.