Calculon

Obrázok Calculon

Meno: Calculon

Vek: 27 (ale bol vyrobený v 21. storočí ako štandardný priemyselný robot)
Rasa: Robot
Rodná planéta: Zem
Povolanie: herec v telenovele "All my Circuist" (všetky moje obvody) ale aj vo filme
Špeciálna schopnosť: melodramatickosť
Prvá epizóda: I, Roommate
Prvá hláška: Vieš, venoval som tomu mnoho strojového času a... Monika, vezmeš si ma? (I've been processing this for some time, Monique, and, well, will you marry me?)
Dabing: Maurice LaMarche

Calculon je najslávnejší robot vo svete futuramy. Vystupuje v telenovele All my curcuits (Všetky moje obvody) a hrá hlavnú rolu. Pôvodne bol skonštruovaný ako žeriav a bol používanýpri projekte Satan. Tam sa nakazil a odvetdy vystupuje v TV a aj na filmovom plátne.

Jeho vek nie je presne známy, pretože raz za niekoľko desaťročí mení karosériu aby sa vyhol otázkam o jehu veku. V minulosti vystupoval ako niekoľko známych hercov a je to stálica na vrchole rebríčka celebrít.

Jeho najvýznamnejšia úloha je v dieli 308 - That's Lobstertainment , keď natáčal film a jeho režiserom bol Zoidbergov strýko. Skoro v každej epizode je aspoň kúsok z jeho telenovely a táto show ma dôležitú úlohu v dieli 103 – I Roommate, v ktorom kvôli Benderovej antenke nemohli obyvatelia domu pozerať TV a práve išla napínavá časť All my circuits.

Porovnanie

Pri porovnaní so seriálom Simpsonovci je Calculon blízky k Renierovi Wulfcastlovi, prípadne ku klaunovi Krustymu, rovnako ako oni aj on je slávny herec a má mnoho fanúšikov.

Diely kde hral Calculon dôležitú rolu sú:

Bend Her