Cubert Farnsworth

Obrázok Cubert

Meno: Cubert J. Farnsworth

Vek: 12
Rasa: Človek - klon
Rodná planéta: Zem
Rodina: biologický otec Hubert J. Fanrsworth a prapraprastrýko Philip J. Fry
Povolanie: študent
Najlepší priateľ: Dwight Conrad
Nepriateľ: Blurb
Špeciálna schopnosť: Naštvať v priebehu minúty celú posádku Planet Expressu.
Častá hláška: Mám dvanásť rokov.
Prvá epizóda: A clone of My Own
Prvá hláška: Čo je? Nikdy ste nevideli nahého génia?
Dabing: Kath Soucie

Prvýkrát sa Cubert objavil v epizóde druhej série - "A Clone of my Own, keď mal profesor 160 (ale on uvádzal 150) rokov a vedel, že onedlho si pre neho prídú roboti zo súmračného bratsva a odvezú ho na tajuplnú planétu, z ktorej sa už nikdy nevráti alebo smrť. A preto potreboval menovať svojho zástupcu. Nestal sa im nikto z posádky Planet Expressu, ako by sa dalo predpokladať, ale profesorov klon na ktorom začal pracovať už pred dvanástimi rokmi tým, že si odobral niekoľko buniek a tak započal Cubertov vývoj. Cubert sa ale nepodaril podľa profesorovych predstáv. Aj keď po ňom zdedil inteligenciu, nechcel sa stať vedcom, ale chcel napríklad písať sci-fi komiksy. Profesor bol z toho neštastný, ale čo mohol robiť? Profesor sa s ním dokonca pohádal a odišiel kvôli tomu na tú planétu pre dôchodcov, ale nakoniec ho zachránili a Cubert začal chodiť na normálnu školu ako iné deti a napriek tomu že má superinteligenciu, tak je to predpubertálny chlapec s detskými názormi, z ktorého sa Farnsworth snaží vychovať vedca, čo ale Cubert usilovne ignoruje.

Asi najväčšiu rolu si zahral v epizóde 5-tej série - "The Route of All Evil", kde spolu zo synom Hermesa - Dwightom založil vlastnú firmu na rozvážanie novín a napriek nedôvere svojich otcov sa stali uspešní a prebrali na svoju stranu aj posádku Planet Expressu. Tam sa ukázal aj jeho charakter že aj keď má podvodné sklony a podobne, tak vlastne je to ešte dieťa neschopné riešiť problémy.

Zaujímavosti:

  1. Má placatý nos, pretože ho profesor nechal príliš dlho v klonovacej nádobe a primačkol sa o sklo.

Porovnanie

V porovnaní zo Simpsnovcami je Cubert pomiešaním Martina Princa a Barta Simpsna. Divná kombinácia, ale s Martina berie jeho inteligenenciu a spôsob inteligenčnej nadradenosti, s Barta zas jeho detskú naivitu a drzosť.

Diely kde hral Cubert dôležitú rolu sú:

A Clone Of My Own
The Route Of All Evil