David X. Cohen

Azda najdôležitejší človek vo Futurame, ten kto stál na počiatku seriálu - David X. Cohen

David X. Cohen, vlastným menom David Samuel Cohen (meno si zmenil v začiatkoch tvorby Futuramy, pretože Asociace scenáristov zakazuje byť registrovaným na rovnaké meno ako iný tvorca) sa narodil do rodiny dvoch biológov v roku 1966. Žili v meste Englewood v štáte New Jersey. Taktiež on sa chcel stať vedcom, ale bavilo ho aj kreslenie a písanie komiksov.

Absolvoval strednú školu Dwight Morrow High School v jeho rodnom Englewoode, kde prispieval do školského časopisu, písaním rubriky humoru a bol členom najlepšieho matematického tímu v štáte. Potom sa vydal študovať na prestížny Harvard, tam promoval z fyziky a na Kalifornskú univerzitu v Berkeley, na ktorej obdržal diplom z PC vied. Na Harvarde bol prezidentom Harvard Lampoon, čo je spolok zložený z tamojších študentov, ktorý vydáva rôzne satirické publikácie a pôsobí už od roku 1876. Jeho najznámejším výtiskom je parodia na Tolkienova pána Prsteňov – Bored of the Rings. V Lampoonu začínalo mnoho tvorcov neskôr známych v zábavnom priemysle, mimo Cohena aj iní, ktorí sa neskôr nejakým spôsobom podieľali na Futurame.

V roku 1992 ešte napísal dva prvé diely kultového seriálu Beavis and Butthead.
V rokoch 1994-1998 napísal scenáre k celkom 14 epizódam seriálu Simpsonovci, pričom sa zameral hlavne na špeciálne čarodejnícke diely, tých vytvoril päť.

V roku 1998 opustil Simpsonovcov a začal sa plne venovať Futurame, na ktorej spolupracoval s Groeningom. Spoločne napísal i pilotný diel Space Pilot 3000. Potom ešte napísal scénáre k epizódam Xmas Story (S2E08), Put Your Head on My Shoulder (S2E10), Anthology of Interest I (s2E20)), The Day the Earth Stood Stupid (S3E07), Anthology of Interest II (S4E03) a The Why of Fry (S5E08), ktoré sa všetky radia medzi tie najlepšie. Na všetkých dieloch naviac spolupracuje ako výkonný producent, čo by sa dalo nazvať jako hlavný scenárista, ale taktiež ako dabingový režisér a podieľa sa aj na strihu, takže významne prispieva do výslednej podoby celého seriálu.