Miesta vo Futurame

Tu sa pokúsime spomenúť každé dôležité miesto vo Futurame.

Budova Planet Express

Planet ExpressV tomto seriáli rozhodne najčastejšia stavba, býva dejiskom úvodných dejových línii. Patrí Profesorovi Farnsworthovi, ktorý ju používa ako svoj dom, garáž, laboratórium a svoju doručovaciu firmu. Strecha tejto budovy je otváracia a prístáva v nej vesmírna loď Planet Express. Budova má takisto možnosť obaliť sa pancierom a tým zabrániť útokom šialeného robosantu.

Loď Planet Express

Loď Planet ExpressSpomínali sme ju už aj v prístrojoch. Bola zostrojená profesorom Farnsworthom výhradne pre zásielkovú spoločnosť Planet Express, potom čo bola predošlá loď zničená a jej posádka zahynula. Loď PE predstavuje ideálny dopravný prostriedok pre doručovanie medziplanetárnych zásielok – je rýchla, dobre vyzbrojená, a veľmi odolná ako sa ukázalo napríklad v epizóde „The Deep South“ kde je stiahnutá na dno oceánu a napriek obrovskému tlaku je neskôr schopná vyplávať na hladinu a odletieť. O jej odolnosti svedčí aj množstvo prekonaných havárií (a to nerátam tie na začiatku každej epizódy :) Je poháňaná reaktorom na temnú hmotu v podobe obyčajných kachlí s ohňom. Každý s členov posádky tam má svoju kajutu, plus je tam riadiaca kabína, kuchyňa, nákladný priestor, strojovňa, sprcha a pár ďalších miestností (napríklad strieľne). V lodi zrejme existuje nejaký 4tý rozmer, pretože všetky tie všetky miestnosti by zabrali zhruba 3 x viac priestoru ako môže byť celková vnútorná veľkosť lode.

Madison Cube Garden

Madison Cube GardenToto miesto je dejiskom všetkých športových, ale aj iných udalostí a štadión je mimoriadne univerzálny, kým niekedy sa na ňom hrá Blernsball, tak inokedy je dejiskom vystúnia rockovek kapely. Je samozrejme paródiou na "Masison square garden".

Benderov byt

Benderov bytMimoriadne romantické miesto, skladá sa s dvoch veľkosti, jedna je vstupná vo veľkosti asi meter x meter, tá slúži ako Benderova spálňa druhá je veľká ako priemerná izba a slúži ako komora + plus v nej býva Fry.

Fryov dom

Fryov domV seriáli sa niekoľkokrát objavil, hlavne v retrospektívach, drží zrejme iba silou vôľe, ale napriek svojmu dezolátnemu stavu, ktorý mal už pred viac ako 1000 rokmi ešte stále stojí.

Kryogenické laboratórium

Kryogenické laboratóriumPlnilo dôležitú úlohu vo viacerých dieloch, či dokonca aj filme Futuramy a iba vďaka tomuto miestu sa Fry dostal do budúcnosti.

Panucci's Pizza

Panucci's PizzaPanucci's Pizza bola pizzeria kde počas tvoch-troch rokov na konci 20.storočia pracoval Fry ako doručovateľ pizzi. Obchod, ktorého majiteľom bol pán Panucci podľa ktorého dostala aj svoj názov, existoval až približne do roku 2010, určite bol zavretý ešte predtým než Seymour Asses zomrel niekedy v roku 2011 až 2012. Pizzeria sa nachádzala v starom New Yorku a bola archeologicky zakonzervovaná a vystavená v New New Yorskom múzeu v roku 3004. Pizzeria si veľmi nepotrpela na hygienu čoho výsledkom boli psie chlpy na pizze (pes si z času na čas zaplával v omáčke) alebo množstvo bacilov od toho ako na ňu kašlal majiteľ. Na škatuli sa nachádza obrázok talianskeho šéfkuchára so slovami „Do not tip delivery boy“ („Nedávajte poslíčkovi prepitné“). Pizzeria sa objavila v troch epizódach: Space Pilot 3000, Anthology of Interest I a Jurassic Bark.

Mars University

Mars UniversityTáto významná univerzita sa pochopiteľne nachádza na Marse. Jej mottom je „Knowledge Brings Fear“ („Vedomosti prinášajú strach“). Univerzita má najväčšiu knižničnú zbierku in známom vesmíre (konkrétne dva optické disky – jeden o fikcii, druhy o realite). Určitým spôsobom sa podobá na súčasné univerzity. Na škole vyučuje aj profesor Farnsworth – ide o predmet „Mathematics of Quantum Neutrino Fields“ a jednou zo študentiek je aj Amy.

Elzar´s Fine Cuisine

Elzar´s Fine CuisineElzar´s Fine Cuisine je reštaurácia patriaca najznámejšiemu šéfkuchárovi Elzarovi. Reštauráciu navštevujú bohatí a vplyvní zákazníci (napríklad aj mafia robotov), ale je populárna aj u bežných ľudí. Zamestnanci Planet Express sem chodia často osláviť výnimočné úspechy a zvláštne momenty. Podnik podáva vynikajúce pozemské a neptúnske jedlá za absurdne vysoké ceny. Rezervácia je väčšinou nevyhnutná a to aj napriek tomu, že zákony na ochranu zdravia nie sú veľmi dodržiavané. Väčšinu personálu tvoria Neptúnčania, v reštaurácii pracoval však aj Bender (epizóda Bender Gets Made) ako všestranný pomocník. Keď sa Zem dostala do ekonomickej recesie, reštaurácia zadarmo podávala vývar z ľudského mäsa tým, ktorí to potrebovali.