Prelínanie seriálov

Futurama sa v Simpsnoch objavila veľakrát, kým tematika Simpsnov vo Futurame iba párkrát aj to nie priamo postavy, ale iba nejaké narážky, či kresby...Homer a Bender
Kedže Simpsnovci a Futurama sú od toho istého tvorcu - Matta Groeninga, je pochopiteľné že svoje seriály mierne spája a propaguje. Celkom pochopiteľne sa viac krát objavila Futurama v Simpsnoch ako opačne, pretože predsa len Simpsonovci sú starší, známejší a teda viac sa oplatí robiť si reklamu na Futuramu v Simpsnoch ako naopak. Vlastne v dieloch sa objavil iba Bender, Fry sa objavil iba v jednej gaučovej scéne. Ja osobne som si zmienok o Futurame začal všímať v dieli 15 tej série - Válka s Molochom, keď mladík skáčuci zo skaly zvolal "Prečo zrušili Futuramu?!". Je zaujmavé, že aj tak sú postavy trocha inak kreslené ako v skutočnej Futurame. Dokonca Bender je v každej epizóde Simpsonovcov trocha iný. V tejto sekcii by som rád ľudí oboznámil s tým, kde všade sa Futurama v Simpsnoch vyskytla, ale aj tých pár prípadov, kde Simpsonovci boli vo Futurame.


Futurama v Simpsonovcoch

Future Drama

Obrázok Future Drama Najdlhšie sa v Simpsnoch objavil Bender v dieli 16 tej série - Future Drama. V tomto dieli z budúcnosti prechádzali Homer s Bartom v kabriolete cez špeciálny teleportačný tunel a pri narušení časopriestoru sa k nim do auta dostal Bender. Bender: "Odteraz ste moji noví najlepší kamoši". Homer: "To si uhádol Idiot!" a vyhodí Bendera na cestu, kde sa Bender rozpadne.


Bart a Líza vs 3A

Obrázok 3A Druhú najdlšiu úlohu si Bender zahral v dieli 14. série - Bart a Líza vs. 3A. Barta zachvátila mánia satelitnej televízie, neučí sa na dôležitý test v škole. Nakoniec mu prepne natoľko, že v škole nedáva pri teste pozor a namiesto spolužiakov a učiteliek vidí postavy z televízie a namiesto jedného je aj Bender. Vidí tam aj jedného klauna, ktorý mu hovorí: "Vidíš Bart, tak si sa dočkal. Úplne si sa zbláznil." A potom celá skupina postáv tancuje aj s Bartom v triede - ale toto všetko je samozrejme len Bartova predstava.


Nemožný misionár

Obrázok misionár Poslednú a nevýznamnú úlohu si Bender zahral v dieli 11. série - Nemožný Misionár. Táto je jediná, kde nemal žiadny text. Iba tam sedel pri stoloch pripomínajúcich zasadanie OSN spolu z ostatnými postavami s televíznej stanice FOX


Homr

Obrázok HOMR V dieli 12. série - Homr sa objavila jedinýkrát iná postava ako Bender - Fry. Nebolo to priamo v dieli ale v začiatočnej gaučovej scéne, kde sa všetci dostanú na gauč pomocou premiestňovacíh trubíc, tak ako sú trubice vo Futurame (s rozdielom, že tie vo Futurame sú zelené a priesvitné) a medzi rodinou Simpsnov je namiesto Barta Fry, síce trocha inak kreslený, ale má jeho vlasy a oblečenie.


Nevěsta na úprku

Obrázok Matt Groening V dieli 15. série - Nevěsta na úprku sa objavil Matt Groening ktorý podpisoval svojim fanúšikom autogramy, keď Lenny zvolal: "To je tvorca Futuramy!". Na obrázku možno vidieť aj Milhousa, ktorý drží figúrku Bendera.


Chyť je, ak to dokážeš

Obrázok Telka V dieli 15tej série - Chyť je, ak to dokážeš sa objavily postavičky Frya a Bendera s nápisom "Futurama" zas v telke ale bolo relatívne ťažké si ich všimnúť.


Pekelné Tupé

Obrázok Haďák V dieli 10tej série - Špeciálny čarodejnícky diel IX sa objavil názov Futuramy v mene jedného s autorov dielu. Na vysvetlenie: Simpsonovci si v čarodejníckych dieloch často upravujú mená podľa hororových postáv a podobne a v tomto dieli tam dali nápis "Futurama" ako keby bola tiež taká strašná. Je to ďalší s vtipov pre znalcov.


Já Robot

Obrázok Killhammad V dieli 15tej série - Já robot sa obhavila séria kníh s názvami "Killhammad vs. ...." a jedna z nich bola aj "Killhammad vs. Bender" Toto je naozaj iba pre extrémnych pozorovateľov.


Strět s Mafii

Obrázok Fritzek V dieli 10tej série - Strět s Mafii sa objavil nemecký (niekedy sa uvádza aj švajčiarsky) študent Fritz (alebo aj po anglicky Üter Zörker) ako je na festivale techniky, kráča za Milhousom a na sebe má tričko s nápisom Futurama.


Válka s molochem

Obrázok samovrah V 22 epizóde 15 tej série Simpsonovcov - Válka s Molochcem sa objaví naozaj správny fanúšik Futuramy. Po zistení toho, že Futurama sa prestala vysielať proste skočil zo skaly s výkrikom: "Prečo zrušili Futuramu?!"


Skaza domu Simpsonovcov

Obrázok Bender V 5. epizóde 14. série Simpsonovcov - Skaza domu Simpsnov je u komiksáka v byte v jednej polici vidieť malá figúrka Bendera.


That 90's show

Obrázok Homer Homer spomína na 90. roky a hovorí: "To boli krásne časy, vojna v Iraku skončila raz a navždy, Matt Groening stvoril Futuramu a mladí ľudia uverili v svoje sny vďaka seriálu Merlose Place. Ide o 11. epizódu 19. série - That 90's show.


Speciální čarodějnický díl XVIII

Obrázok Morbo V treťom príbehu Špeciálneho čarodejníckeho dielu 19. séria sa objaví nejaké dieťa, ktoré má masku príšery dosť podobnej Morbovi.


Husbands and Knives

Obrázok Clobberella V tejto epizóde 19. série sa Marge porovnáva s modelom superhrdinky z papieru a Kearney jej následne povie: "Ste o dosť chudšia ako hodne superhrdiniek! Zemetrasenie, Grubarella...". Ak si nespomínate, Clobberella ej Leelin hrdinský charakter z epizódy Less Than Hero.


Lost Verizon

Obrázok Machu Picchu Ako vieme, seriál Simpsonovci upadá. A to dokonca tak veľmi, že musí vykrádať Futuramu. V epizode 20x02 Lost Verizon jeden z utekajúcich vojakov z Machu Picchu začal vydávať bojazlivé zvuky podobné zvukom Zoidberga, keď má z niečoho strach.


Simpsonovci vo Futurame

My three Suns

Obrázok Šerpa V dieli 1. série Futuramy - My three Suns sa objavil Bender zo šerpou a ak si pozorne všimnete tú šerpu, tak je na nej obrázok Homerovej tváre.


Mars University

Obrázok Lunapark V dieli 2. série Futuramy - Mars University sa ukazoval Lunapark, kde Fry akože vyštudoval Vysokú školu a na strelnici sú vidieť postavičky Barta a Homera, ktoré sa dajú vyhrať.


Fry and the Slurm Factory

Obrázok Intro V dieli 2. série Futuramy - Fry and the Slurm Factory pri klasickej počiatočnej scéne, kde raketa narazí do obrazovky je v televízii Bart a Líza, ktorý na niečo ako keby kričali.


Why Must I Be A Crustacean in Love?

Obrázok Intro 2 V dieli 2. série Futuramy - Why Must I Be A Crustacean in Love bola klasický obrázok kde býva vtipný nápis a tam napísané (v preklade) "od tvorcov Simpsonovcov".


When Aliens Attack

Obrázok Lrr V dieli 2. série Futuramy - When Aliens Attack hovoril Lŕŕ - vládca planéty Omicron Persea 8, že sa musia vrátiť domov pretože o 18:10 mu idú 1000 rokov starí Simpsonovci.


405 - Leela's Homeworld

Obrázok Balón V dieli 4. série Futuramy - Leela's Homeworld sú Fry, Leela a Bender poslaní naspäť na povrch pomocou horkovzdušného balónu, ktorý je zhodou okolností tvorení pomocou látky s nohy a časti profilu Barta Simpsna. V súvislosti s tým jeden s mutantov aj spomína jeho meno.


A big piece of Garbage

Obrázok Garbage Figúrka Barta sa objaví v dieli 1. série - A big piece of Garbage. Bender, Fry a Leela sa vypravia zastaviť kométu s odpadkov pomocou bomby a na tejto hore odpadkov nájdu naťahovacie figúrky Barta (zaujmavé, že v modrom tričku), kde Bart po pustení gumičky hovorí "Zjedz moje gate". Bender samozrejme neváha a urobí to.


The Luck of the Fryrish

Obrázok Trezor V 10 tom dieli tretej série - The Luck of the Fryrish keď Bender ide otvoriť trezor s Fryovym štastným sedemlístkom, tak najprv je záber na neho ako otvára, tam neni nič, potom na jeho tvár a na druhom zábere ako otvára, ktorý by mal byť identický je už figúrka Barta. Tú figúrku sme radšej zosvetlili lebo ju bolo skutočne zle vidieť.
The Devil's Hands are Idle Playthings

Obrázok Lisa Meno Lízy sa objaví v dieli 5. série - The Devil's Hands are Idle Playthings. Samozrejme to môže byť aj iná Líza, ale asi je to jemná narážka na Lízu Simpsonovú.


Spoločné momenty

The Problem With Poplers and Homerazzi

Obrázok Popler Všimnite si rovnakách nápisov na plášťoch Reniera Wolfcastla a Bendera. Žeby rovnaký vkus?
Obrázok Homerazzi


Crimes of the Hot a 138. slávnostná epizóda

Obrázok Alien písmo Ak si preložíte ten Futurama nápís, zistíte že na obidvoch je napísané úplne to ísté - rovnaké písmená a čísla.
Obrázok Human Písmo


Space pilot 3000 a Kto z koho

Obrázok Blinky2 Všimnite si rovnakú trojakú rybu ktorú vidíme aj v prvom dieli Futuramy. Je to náš starý známy Blinky, ktorý prekazil Burnsovi post guvernéra a náš spolupracovník Muftu ju nosí na avatare.
Obrázok Blinky


Love and Rocket a Špeciálny čarodejnícky diel 12

Obrázok Raketa Všimnite si, že vypínače v rakete sú oba rovnaké a oba vykonávajú aj rovnakú funkciu na ovládanie celej lode/celého domu a majú aj hlasové ovládanie. Samozrejme je to paródia na film Vesmírna Odysea, kde celú loď ovládal supermoderný počítač Hal (vrátane toho červeného svetla).
Obrázok Dom


I Roommate a Lízino prvé slovo

Obrázok Nôž Je jedno či si idú dom pri vode kupovať Homer a Marge alebo Fry a Leela, končí to rovnako...
Obrázok Nôž


Roswell That Ends Well, Homerova fóbia a Hadobijecký den

Obrázok Futumačka Hodiny ktoré predbehli svoju dobu - hodiny v tvare mačky. Na dolnom obrázku sú v červenom krúžku.
Obrázok Mačka Simpsons
Obrázok Mačka Simpsons 2


Put Your Head On My Shoulder a Speciální čarodějnický díl II.

Obrázok Hlavy Epizóda 2. série Futaramy - Put Your Head On My Shoulder bola iste inšpirovaná koncom 3. epizódy 2. čarodejníckeho dielu v histórii (3. séria Simspnov).
Obrázok Hlavy 2


The Farnsworth Parabox a Špeciálny čarodejnícky diel XIV

Obrázok Velké hlavy Zdá sa že Epizóda 5. série Futuramy - The Farnsworth Parabox má niečo málo spoločné z 1. epizódou - špeciálnym čarodejníckym dielom XIV, ktorý nájdeme v 15tej sérii Simpsnov.
Obrázok Velké hlavy 2


A Big Piece of Garbage a Starec a Líza

Obrázok Ekológia Ekológia Matta Groeninga sa nezaprie či už v epizóde 1. série Futuramy - A Big Piece of Garbage alebo v 21. epizóde 8. série Simpsnov - Starec a Líza.
Obrázok Ekológia 2


When Aliens Attack a Rozkol v rodine

Obrázok Škrtenie Nechal sa Bender v 3. epizóde 2. série Futuramy - When Aliens Attack inšpirovať Homerom, v tomto prípade konkrétne 7. epizódou 13 série - Rozkol v rodine?
Obrázok Škrtenie 2


A Fishful of Dollars a Homer jde studovať

Obrázok Fryslipy V štvrtej epizóde piatej série Simpsonovcov - Homer jde studovat a v 6 tej epizóde prvej série Futuramy - A Fishful of Dollars študujú Fry aj Homer veľmi podobným spôsobom... hádajte čo je na spôsobe štúdia rovnaké?
Obrázok Homerslipy


Dopravné rúry a Špeciálny čarodejnícky diel VII

Obrázok Rúry Futurama V Špeciálnom čarodejníckom dieli VII (8. séria Simpsonovcov), konkrétne v príbehu Miska stvorenia, sa Líza dostane do misky, ktorej obyvatelia žijú v budúcnosti a môžeme tu vidieť aj dopravné rúry, ktoré sa objavujú i vo Futurame.
Obrázok Rúry Simpsons


Hlavy v nádobách, Bart na vrchole slávy a Medvídek

Obrázok Nádoba Futurama V epizodách Bart na vrchole slávy a Medvídek (oboje 5. séria Simpsonovcov) sa objavuje hlava uchovaná v nádobe, čo je jeden zo základných stavebných prvkov Futuramy.
Obrázok Nádoba Simpsons
Obrázok Nádoba Simpsons 2


Strašlivá želatinová hruda

Obrázok Blob Futurama Keď Bart v epizóde Mluvíci hlava (8. epizóda 1. série Simpsonovcov) sleduje v kine film, tak sa na plátne objaví akási zelená kreatúra, ktorá pripomína strašlivú želatinovú hrudu, ktorého sme mohli vidieť v niekoľkých epizódach Futuramy.
Obrázok Blob Simpsons


RoboSanta a Homerfóbie

Obrázok Santa Futurama Robotická značka Santy nezaprie podobnosť s našim známym Robosantom. Objavila sa v 8. sérii Simpsonovcov, konkrétne v 15. epizóde - Homerfóbie.
Obrázok Santa Simpsons


I Roommate a The Simpsons Movie

Obrázok Schody Futurama V Simpsons Movie sa v jednej scéne objavuje "viacdimenzionálne" schody, niečo podobného sme už mohli vidieť v epizóde I Roomate, keď si Bender s Fryem vyberali byt.
Obrázok Schody Simpsons


How Hermes Requisitioned His Groove Back a Marge ide do zamestnania

Obrázok Pošta Futurama V 2. sérii Futuramy v epizóde How Hermes Requisitioned His Groove Back zisťujeme, že aj v budúcnosti je potrebná pošta neefektívnou formnou komunikácie, takisto ako v epizóde 4. série Simpsonovcov - Marge ide do zamestnania.
Obrázok Pošta Simpsons


Fry and the Slurm Factory a Sladkosti a zahorklá Marge

Obrázok Pitižvík Futurama V 6. diele 13. série Simpsonovcov - Sladkosti a zahorklá Marge sa mihne pitižvík podobný tým, ktorí vo Futurame pracujú v továrni na Slurm. O tom bola 4. epizóda 2. série - Fry and the Slurm Factory.
Obrázok Pitižvík Simpsons


The Series Has Landed a Sladkosti a zahorklá Marge

Obrázok Čokula Futurama V 6. diele 13. série Simpsonovcov - Sladkosti a zahorknutá Marge sa nám predvedie gróf Čokula, ktorého sme mali možnosť vidieť už v epizóde The Series Has Landed (S01E02), kde bol na obale krabice s cereáliami "Gróf Čokula".
Obrázok Čokula Simpsons


Ostatné

Bender's Big Score a South Park

Obrázok Cartman V Bender's Big Score sa v jednej scéne prechádzajú Leela s Larsom v múzeu hláv a v pozadí je vidieť v jednej nádobe Cartmana z populárneho animovaného seriálu South Park.


Bender's Big Score a Family Guy

Obrázok Kalendár Keď sa vo filme Bender's Big Score Fry sťahuje do skladu v Panucciho pizzerii, tak si na stenu pribije kalendár Family Guy na rok 2000.


Family Guy - Blue Harvest

Obrázok FG Historický prvé prelínanie na tomto webe ktoré nie je v Simpsonovcoch ale v ďalšom výbornom seriáli - Family Guy. Táto prvá epizóda 6/7 série (sú nezrovnalosti s číslovaním) FG bola paródiou na Star Wars - v mimozemskej krčme na jednom zábere vidíme Bendera.


Family Guy - Stewie Griffin Untold Story

Obrázok FGVo Family guy filme Stewie Griffin Untold Story sa novinár spýta Stewieho: "Stewie, nevieš či má Fox v pláne začať znovu vysielať Futuramu?" Stewie ho vzápätí v zlosti udrie.


Family Guy - The Splendid Source

Obrázok FGKeď Peter, Joe a Quagmire pátrajú po pôvode sprostého vtipu, tak si prejdú veľkým množstvom mien. Medzi inými menami tam padne aj že Tom Tucker (televízny moderátor vo Family Guyovi) ho počul od Bendera z Futuramy (čo sám Peter okomentuje, že je to celkom divné) a Bender ho zas počul od Ala Haringtona.


Scrabble a Fry and the Slurm Factory

Obrázok Scrabble Prelínanie Futuramy s Futuramou? Áno, trocha podivné, ale v tejto sekcii má svoje miesto. Keď sa pozorne pozriete do Profesorovho zásobníku s písmenami, určite si niečoho všimnete. Zaujímavá hračka tvorcov.


Fallout Tactics

Hra Fallout Tactics je známy svojimi narážkami na rôzne seriály a filmy a je tam aj narážka na Futuramu, kde v českom preklade je "Hej kote, chceš pokosit všechny lidi?", čo je paródiou na 3 diel prvej série Futuramy - I, Roommate, kde Bender zo sna hovorí absolútne to isté.


Prosím ak viete ešte o ďalších zaujímavých zmienkach, kde sa v Simpsnoch objavila Futurama, prípadne vo Futurame Simpsni, tak pošlite mi email so screenshotom, ak neviete robiť screenshoty nevadí, len mi povedzte názov dielu a kde približne sa tá zmienka ukázala, ja už si to nájdem. Ďakujem.Check out these amazing casino online games - black jack, slot machine online, baccarat, online video poker bingo or free roulette casino rooms.