Už sa nám dovarila Futurama?

„Chcem počuť ako to skončí…“

Obrázok Box-ArtAnimovaný seriál Futurama, sa objaví na našich obrazovkách začiatkom budúceho roku, a režisér Rich Moore dúfa, že prichádzajúce DVD filmy získajú Futurame dostatočný počet nových fanúšikov, aby sa mohol náš obľúbený seriál naplno rozbehnúť.

“Myslím, že získame mnoho nových fanúšikov.”, povedal Moore o svojich zámeroch s filmami Futurama. Napríklad ten prvý, Futurama: Bender's Big Score, má „veľa akčných scén” a “skvelých Bender-Zoidberg skečov”. Moore taktiež sľúbil, že vo Futurama filmoch si všetky postavy zachovajú svoje povahové rysy a zároveň je film napísaný tak, aby oslovil aj divákov, ktorí pôvodný seriál nepoznajú. (tak na toto som vážne zvedavý… pozn. Dier170)

Futurama: Bender's Big Score bude vydaný 27. Novembra, nasledovať budú ďalšie 3 filmy: The Beast with a Million Backs, Bender's Game a The Wild Green Yonder. Zo všetkých týchto filmov budú zostrihané epizódy, ktoré pobežia na Comedy Central. “Každý film bude rozdelený do štyroch častí. A nechceme to urobiť len štýlom: strih, strih, strih…”, povedal Moore na Comic-Con2007. “Pokúsime sa ich zostrihať a upraviť tak, aby bol v každom diely jeden ucelený príbeh“ (tak na toto som zvedavý ešte viac… pozn. Dier170) “Je to napísané tak, aby sme mohli presunúť akúkoľvek neskoršiu časť filmu do… napríklad prvého dielu seriálu. Poviem Fryov príbeh v jednom diele… V druhom zase Benderov..”

Moore tiež povedal, že pokiaľ sa budú filmy dobre predávať v kombinácií s vysokou sledovanosťou v televízii, je tu pomerne reálna šanca, že Comedy Central zaplatí výrobu ďalších epizód… (tzn.: Film si musíte kúpiť, a nie „kúpiť“… Pozn. Dier170) “Osobne si myslím, že Futurama bude mať obrovský úspech a kľudne mohla byť aj premiéra v kinách, nič menej do toho by s nami distribútor nešiel a tak to je tak, ako to je…”.

Moore povedal, že podobne ako v poslednej epizóde Futuramy "The Devil's Hand are Idle Playthings", tak aj v štvrtom (poslednom) filme bude cítiť akási snaha o uzatvorenie príbehu celého seriálu. “Keď som čítal scenár "The Devil's Hands are Idle Playthings", potešil ma – bol to naozaj skvelý koniec celého seriálu. Diel bol tak urobený, pretože sme všetci tušili, že keď nás kopol FOX, tak by Futurama už nikdy nemusela byť vzkriesená. Posledný film sa nesie v podobnom duchu“