Lord Nibbler

Obrázok Nibbler

Meno: Nibbler

Vek: 1000+
Rasa: Nibleroňan
Rodná planéta: Eternium
Rodina: neznáma
Povolanie: veľvyslanec Nibleroňanov, Leelin maznáčik
Častá hláška: grgnutie
Prvá epizóda: Space Pilot 3000
Prvá hláška: Thank you. I bear many receipts for reimbursement. (Ďakujem. Prinášam mnoho nových receptov)
Dabing: Frank Welker

Roztomilý, ale schopný zjesť celého slona. To je Nibbler.

Aj keď to tak nevyzerá Nibbler je jedna z najdôležitejších postáv v seriáli. To on ako I. C. Wiener objednal pizzu do kryocentra. Práve vďaka nemu Fry spadol do kryoboxu, pretože Nibbler sotil stoličku na ktorej Fry sedel. Urobil to pretože Nibleroňania vedeli, že iba Fry je schopný odolať delta vlnám, ktoré vysielajú zlé mozgy a iba on mohol zničiť super mozog. Takže ak si to zhrnieme, bez Nibblera by nebola Futurama :)

Aj keď som uviedol, že prvá časť kde sa Nibbler objavil bola Space pilot 3000, v tejto časti sa objavil vlastne iba Nibblerov tieň. Jeho telo sme mohli prýkrát vidieť v časti Love´s Labours Lost in Space, keď posádka Planet Expresu zachraňovala zvieratá z rozpadájúcej sa planéty Vergon 6. To sa im nepodarilo keďže Nibbler všetky zožral. Leele sa tak zapáčil, že si ho nechala ako domáceho miláčika. S Benderom, ale už nemá taký dobrý vzťah. Začalo to už tým, že keď ho Bender prvýkrát zbadal navrhol, aby si ho ugrilovali. V časti I Second That Emotion Bender na Nibblera tak žiarlil až ho spláchol do záchoda. Nibbler je aj veľmi užitočný pretože jeho trus je vlastne tmavá hmota, ktorá poháňa motor v lodi Planet Expressu. Je to hmota taká ťažká, že jedna libra váži 1000 libier.

Nibbler dokáže zožrať hociaké zviera a hocikoľko naraz. Leela ho charakterizovala ako "rozkošný, nezastaviteľný stroj na zabíjanie". Na súťaži domácich miláčikov získal Nibbler cenu útechy pre najhlúpejšie zviera, ale zdanie klame. Nibbler je vysoko inteligentný a jeho rasa bola na svete už 17 rokov pred vznikom vesmíru.

Zaujímavosti:

  1. Nibblerove skutočné meno je také zložité, že keby vyslovil jedno písmeno tak by tisíc vesmírov vybuchlo.
  2. Jeho obľúbené jedlo sú prasačie rypáky.

Diely kde hral Nibbler dôležitú rolu sú:

I Second That Emotion
The Day the Earth Stood Stupid
The Why of Fry